Seven magic mountains w USA

Ciekawostki

Seven Magic Mountains koło Las Vegas

Mówi się, że Stany Zjednoczone są krajem, w którym wszystko jest możliwe, można realizować tu różne pomysły, a wszystkie marzenia są w zasięgu ręki. Na pewno nie wszyscy z tym stwierdzeniem się zgodzą ale prawdopodobnie zgodzi się z nim Ugo Rondinone, szwajcarski artysta, który jest autorem niezwykłej instalacji artystycznej na pustyni w Nevadzie.

Seven Magic Mountains koło Las Vegas
Fot. Thomas
Siedem Magicznych Gór na pustyni w Nevadzie
Fot. anokarina
Fot. Eric E Castro
Instalacja artystyczna Seven magic mountains
Fot. Michael Saechang
Seven Magic Mountains

Seven Magic Mountains

Jego dzieło o nazwie Seven Magic Mountains (Siedem Magicznych Gór) przykuje uwagę każdego kto znajdzie się w pobliżu. Autor wpadł na pomysł instalacji artystycznej, na którą składają się  ogromne głazy pomalowane jaskrawą farbą. Położone jeden na drugim, w siedmiu odrębnych kolumnach.

Na pustyni

Siedem wież w jaskrawych kolorach niesamowicie kontrastuje z monotonnym, pustynnym krajobrazem okolicy. Mimo, że Seven Magic Mountains mieszczą się zaledwie 40 km od centrum Las Vegas to okolica wygląda jak całkowite odludzie. Jak mówi sam autor, miejsce to jest punktem pośrednim pomiędzy wytworem natury, czyli pustynią, górami i wyschniętym jeziorem w okolicy, a tworem sztucznym, czyli ruchliwą autostradą oraz linią kolejową, które przebiegają tuż obok.

 

Film przedstawiający proces tworzenia Seven Magic Mountains:

✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA