9 plaż nudystów w Europie

Na spokojnie, Rankingi, Z przygodami

  • Tekst: Adam Warszawski

  • Data publikacji:
    • Poznaj autora

      Podróżnik pełną gębą. Właśnie wrócił z 3 miesięcznej wyprawy, gdzie przez Irak i Syrię dotarł aż na Syberię. W Travel Architects i Podróżach Szytych na Miarę wykorzystuje swoją pasję i doświadczenie pomagając spełniać podróżnicze marzenia innych.

Plaże nudystów to temat często pojawiający się w trakcie pobytu nad morzem lecz często brakuje informacji na temat tych miejsc. Wybraliśmy dla Was 9 wartych uwagi plaż nudystów w Europie. Wybierając się w jedno z takich miejsc należy pamiętać o prywatności plażowiczów i zasadach jakie tam panują!

Plaża Guvano, Cinque Terre, Włochy

Położona na Wybrzeżu Liguryjskim plaża w słynnym regionie Cinque Terre. Chcąc się na nią dostać musimy przejść przez kilometrowej długości tunel pozbawiony oświetlenia. Akceptowalne jest pozostanie w stroju kąpielowym.

Plaża Umarłych (Playa de los Muertos), Hiszpania

Przepiękna plaża na południu Hiszpanii na wybrzeżu Costa de Almeria. Chcąc się do niej dostać musimy pokonać dość strome, skalne zejście. Podobno w przeszłości prądy morskie wyrzucały na tę plażę zwłoki żeglarzy, którzy utonęli na morzu. Stąd osobliwa nazwa tego miejsca.

Plaża nudystów w Hiszpanii

Plaża Umarłych, fot. Isol

Czerwona Plaża, Kreta, Grecja

Niewielka lecz bardzo urokliwa plaża na Krecie. Nazwę zyskała dzięki czerwonym skałom piaskowca, które górują nad plażą.

Ilha Deserta, Portugalia

Położona na samym południu Portugalii plaża nudystów na niewielkiej wyspie tuż koło miasta Faro. Na miejsce można dostać się tylko łodzią.

Plaża nudystów w Portugalii

Ilha Deserta, fot. Animaris

Valalta, Rovinj, Chorwacja

Valalta to przeznaczony dla nudystów kemping i plaża na przepięknym półwyspie Istria. Zlokalizowany nieopodal zabytkowego miasteczka Rovinj.

Cap d`Agde, Francja

Jedno z najsłynniejszych w Europie miejsc dla naturystów. Brak stroju kąpielowego jest tutaj obowiązkiem. Ponadto nagich ludzi spotkamy z pewnością w pobliskiej miejscowości Village Naturiste.

Bellevue Beach, Dania

Plaża nudystów położona na północnych przedmieściach Kopenhagi. Miejsce bardzo popularne z racji bliskości stolicy kraju. Można tu spotkać zarówno nudystów jak i ubranych plażowiczów.

Bellevue Beach koło Kopenhagi, Dania

Bellevue Beach, fot. Guillaume Baviere

Plaża Adegas, Odeceixe, Portugalia

Kolejna plaża nudystów na południu Portugalii, w pobliżu miejscowości Odeceixe. Czekają tu na nas wspaniałe krajobrazy, a nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy.

Plaża Adegas, Portugalia

Plaża Adegas, fot. Beeston

Rajska Plaża (Paradise Beach) Mykonos, Grecja

Mykonos to jedna z setek należących do Grecji wysp na Morzu Egejskim. Miejsce zwane Rajską Plażą upodobali sobie nudyści.

Rajska Plaża, Mykonos, Grecja

Rajska Plaża, Mykonos, fot. rene boulay

✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA