Natural History Museum Londyn

Rankingi

Bezpłatne muzea w Londynie, część II

Kontynuacja naszej listy ciekawych londyńskich muzeów, do których wstęp jest bezpłatny.

Museum of London

Znajdujące się w City, opowiada nam historię Londynu od czasów rzymskich, swoistą biografię metropolii. Jedno z największych na świecie muzeów poświęconych jednemu miastu.

Museum of London

Fot. Paul Hudson

British Museum

Jedno z największych na świecie muzeów poświęconych historii. W zbiorach znajdują się tysiące eksponatów z najróżniejszych stron świata, w tym m.in. słynny kamień z Rosetty będący kluczem do odczytania hieroglifów, a także rzeźby z greckiego Partenonu.

British Museum

fot. Ed Webster

Victoria and Albert Museum

Jest to największe na świecie muzeum sztuki, mieści się w nim ok. 4,5 mln eksponatów pochodzących z ostatnich 5 tysięcy lat. Największe na świecie zbiory sztuki średniowiecznej oraz jedne z największych zbiorów sztuki islamu.

Victoria and Albert Museum

Fot. Mike Clegg

Natural History Museum

Słynące z ogromnych szkieletów dinozaurów, które można tu podziwiać. Wielkie zbiory placówki uporządkowane są w ramach pięciu działów: paleontologia, botanika, entomologia, mineralogia, zoologia.

Natural History Museum Londyn

Fot. Ungry Young Man

Science Museum

Ogromne zbiory dotyczące szeroko pojętej nauki, w tym medycyny, komunikacji, technologii informacyjnej. Największe na świecie zbiory związane z rewolucją przemysłową.

Science Museum Londyn

Fot. Jay Galvin

Wellcome Collection

Muzeum historii medycyny, w którym znajdziemy zarówno eksponaty związane z rozwojem tej dziedziny nauki, jak i sztukę współczesną odwołującą się do zagadnień medycznych.

Wellcome Collection Londyn

Fot. Gem Atkinson

 

✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA