Tianmen Brama do Nieba

Inspiracje

Chińska brama do nieba

Chiny są krajem, który oferuje odwiedzającym praktycznie wszystko. Potężne góry, pustynie, morza, niezwykłą kuchnię, zabytki pamiętające odległe stulecia. Tak więc, niektórych z Was może nie zaskoczy wiadomość, że znajdziemy tu nawet Bramę do Nieba. Góra Tianmen, bo tak brzmi jej chińska nazwa, znajduje się w parku narodowym o tej samej nazwie, w prowincji Hunan.

Tianmen Brama do Nieba
Schody prowadzące do bramy
99 zakrętów, czyli Droga Tongtian, fot. Hitlist App
Brama do Nieba w Chinach
Turyści kierujący się do Bramy do Nieba, fot. Kai Atmosphere
Góry Tianmen, Chiny
Brama do Nieba widoczna z dużej odległości, fot. Kuruman
Szklana platforma, Góry Tianmen
Szklana platforma, fot. Raki man

Brama do nieba to powstałe na skutek erozji, ogromnych rozmiarów okno skalne. Jego wysokość sięga 131 metrów. Do samej „Bramy” doprowadzi nas 999 schodów, jednak aby dotrzeć na ich początek czeka nas długa droga. Jeśli nie chcemy iść piechotą od podnóża gór, możemy skorzystać z niezwykle długiej kolejki. Czeka nas wyjątkowa przejażdżka, pełna zapierających dech w piersiach widoków, na długości 7,5 km. Inną z możliwości jest dotarcie autobusem jadącym Drogą Tongtian. Budowa tej przepaścistej trasy, liczącej 99 zakrętów, zajęła aż 7 lat.

Kolejną z atrakcji w tym miejscu, jest spacer szklaną platformą, przytwierdzoną do pionowej ściany. Prawdziwa próba nerwów dla osób posiadających lęk wysokości.

Spacer przeszkloną platformą:

✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA