Szalony targ w Tajlandii

Ciekawostki, Z przygodami

  • Tekst: Adam Warszawski

  • Data publikacji: 7 września 2016
    • Poznaj autora

      Podróżnik pełną gębą. Właśnie wrócił z 3 miesięcznej wyprawy, gdzie przez Irak i Syrię dotarł aż na Syberię. W Travel Architects i Podróżach Szytych na Miarę wykorzystuje swoją pasję i doświadczenie pomagając spełniać podróżnicze marzenia innych.

Zaledwie 80 km na południowy zachód od stolicy Tajlandii – Bangkoku, znajduje się jeden z najbardziej niezwykłych targów ulicznych świata. Miasto Samut Songkhram, w którym się mieści, położone jest w pobliżu ujścia rzeki Maeklong do Zatoki Tajlandzkiej. Dzięki temu możemy zakupić od tutejszych sprzedawców najróżniejsze, świeże owoce morza, a także warzywa i inne produkty.

szalony targ w Tajlandii

fot. Samut Songkhram

szalony targ w Tajlandii

fot. A. Warszawski

Szalony targ w Tajlandii

fot. A. Warszawski

szalony targ w Tajlandii

fot. A. Warszawski

 

Maeklong Market jest słynny jednak z zupełnie innego powodu. Raz na jakiś czas, handel zostaję na kilka chwil przerwany, bowiem przez środek targu przejeżdża pociąg relacji Samut Songkhram – Bangkok. Na czas przejazdu handlarze błyskawicznie zwijają swoje stoiska, by po chwili na nowo je rozłożyć. Całość operacji wyliczona jest co do centymetrów, z resztą film najlepiej oddaje to co tam się dzieje…

✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA