Weekend w pandemii. Wycieczka w Beskidy

Inspiracje

Wyjazd w Beskid Żywiecki lub Beskid Śląski to doskonały pomysł na spędzenie aktywnego weekendu z dala od miasta. Te rejony Polski powinni odwiedzić przede wszystkim miłośnicy górskich wędrówek, rowerowych wycieczek i długich spacerów.

strumyk

Południowa część województwa śląskiego to wiele ciekawych miejsc z historią w tle, dobra kuchnia i możliwość leniwego wypoczynku. Budząca się do życia przyroda, soczysta zieleń i wiosenna, piękna, słoneczna pogoda to gwarancja udanej wycieczki.

Beskid Żywiecki

Dobrą bazą wypadową w Beskidzie Żywieckim, szczególnie dla osób planujących poruszać się komunikacją publiczną, jest miasto Żywiec. Znajduje się tam dworzec kolejowy, a także kursują autobusy dojeżdżające do okolicznych miejscowości z których wyruszyć można na górskie szlaki. Samo miasto oferuje atrakcje w postaci Parku Zamkowego, Muzeum Miejskiego czy interaktywnego Muzeum Browaru Żywiec.

las

Spacerując po Żywcu warto wejść na wieżę widokową znajdującą się przy konkatedrze. Rozciąga się z niej świetny widok na miasto i otaczające go góry. Innym doskonały punktem widokowym, jest górująca nad miastem góra Grojec ( 612 m n.p.m.). W tym miejscu warto podkreślić, że wyróżniamy Mały, Średni i Duży Grojec. Najlepsze widokowi rozciągają się ze średniego szczytu znajdującego się na wysokości 474 m n.p.m. Będąc w Żywcu warto podjechać również nad Jezioro Żywieckie, które jest zbiornikiem retencyjnym.

Najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego, jest Babia Góra (1725 m n.p.m.). Królowa Beskidów to miejsce licznie odwiedzane przez cały rok. Wybierając się tam w maju trzeba pamiętać, że na szlakach może zalegać jeszcze śnieg. Dlatego dobre buty i raczki są wskazanego w trakcie wędrówki. Inne popularne, widokowe miejsca w Beskidzie Żywieckim to Pilsko, Wielka Racza, Rycerzowa, Krawców Wierch, Hala Boracza i Hala Rysianka.

góry

Beskid Śląski

Wybierając się w Beskid Śląski warto zatrzymać się w Szczyrku, Wiśle lub Bielsku-Białej. Miasto Bielsko-Biała, nazywane małym Wiedniem, zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na malownicze położenie u stóp Beskidów. Ciekawa architektura sprawia bowiem, iż jest to jedno z najładniejszych polskich miast. Na uwagę zasługuje Zamek książąt Sułkowskich, rynek, Kolej Liniowa Szyndzielnia, historyczny Dworzec Kolejowy, Teatr Polski czy Studio Filmów Rysunkowych. Bielsko- Biała to także doskonały węzeł komunikacyjny oraz miejsce oferujące turystom ogrom możliwości aktywnego wypoczynku.

Szczyrk i Wisła to typowe miejscowości turystyczne. Z miasta Szczyrk ruszyć można na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego czyli Skrzyczne (1257 m n.p.m.) lub odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, które jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w całym Beskidzie Śląskim. Wędrując po Beskidzie Śląskim warto wejść także na Baranią Górę, Klimczok i Błatnią. Będąc w Wiśle polecam trasę na  Stożek, Czantorię i wizytę nad Jeziorem Czerniańskim.

beskid

Beskid Śląski i Żywiecki to niezwykle atrakcyjne miejsca dla turystów w każdym wieku.  Gwarantuję, że górskie, urokliwe tereny zachwycą Was i będą sprzyjać każdemu rodzajowi wypoczynku.

✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA