Wiem wszystko, ruszajmy! ✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA

Co to jest Annual Pass?

America the Beautiful, karta wstępu do parków narodowych USA

Annual Pass, karta wstępu do parków narodowych w USA

ANNUAL PASS → Dokładna nazwa to America the Beautiful – National Parks & Federal Recreational Lands Annual Pass.

Cóż to takiego? Jest to roczny bilet (w formie karty) uprawniający do wjazdu samochodem do wszystkich amerykańskich parków narodowych. Jego koszt w chwili, gdy piszę ten tekst to 80$, uprawnia do wjazdu na teren parku samochodem z 4 osobami na pokładzie.

Bilet wstępu (bez karnetu) na teren Parku Narodowego, to wydatek min $25.00. Łatwo więc obliczyć, iż koszt karnetu zwraca się automatycznie po wizycie w trzech Parkach.

Annual Pass, co musisz wiedzieć?

Osób w samochodzie może być mniej, ale nie może być więcej. Z tym zastrzeżeniem, że liczą się tylko osoby w wieku 16 lat i więcej. Dla osób młodszych wstęp do parków jest bezpłatny.

Annual Pass ważny jest przez około rok. Około, bo kupując go np. we wrześniu otrzymujecie ważność do końca września kolejnego roku. Zatem jeśli go kupicie 1 września to ważność wyniesie praktycznie 13 miesięcy, jeśli 30 września to 12 miesięcy.

Karta obejmuje wyłącznie wjazd, nie zawiera opłat za żadne inne usługi. Wynajęcie przewodnika, opłaty kempingowe itd. należy uiścić niezależnie od posiadania karty.

Kartę możecie kupić na wjeździe do każdego z parków, które ją honorują. Jeśli chcielibyście się zaopatrzyć w kartę przed wyjazdem możecie ją kupić online, na stronie US Geological Survey.

Uwaga!

Karta “America the Beautiful – Annual Pass” jest ważna tylko i wyłącznie na terenach Parków Narodowych. Nie jest akceptowana przez:

  • Parki Stanowe (State Parks),
  • Teren uznane za Pomniki Przyrody (National Monuments: np: Devils Tower),
  • Tereny rekreacyjne (National Recreation Areas: np. San Francisco’s Golden Gate),
  • Tereny Historyczne (National Historic Sites: np: Alcatraz Island),
  • Tereny Rekreacyjne Wybrzeża USA  (National Seashores np: Cape Cod).
Właścicielem marki handlowej Travel Architects jest: SPORTS-FIVE Marcin Dębski ul. Górnicza 6A, 91-848 Łódź NIP: 726-241-12-74 REGON: 100181754 e-mail: [email protected]
Travel Architects