Wiem wszystko, ruszajmy! ✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA

Las Vegas – czy naprawdę warto tam jechać?

Las Vegas bez wątpienia jest jednym z najbardziej znanych miast nie tylko w USA, ale na całym świecie. Miasto jest znane jako stolica imprez i hazardu. I rzeczywiście, kasyn jest w nim mnóstwo, a życie nocne nigdy się tu nie kończy. Czy jednak podczas organizacji podróży do USA warto się udać w to miejsce?

Las Vegas Downtown

Atrakcje w centrum miasta

Najczęściej odwiedzany obszar miasta jest bardzo mało. Większość ludzi przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć The Strip. Jest to główna ulica w mieście i ma ona raptem 2,5 mili długości. Odległość ta nie jest powalająca. Wokół ulicy znajdziemy mnóstwo hoteli, kasyn, i hoteli w których są kasyna. Ale po za tym nie ma co się spodziewać cudów. Fontanny, pojedyncze muzea nieco oddalone od centrum, diabelski młyn czy wycieczki gondolą w weneckim stylu to praktycznie wszystko co centrum ma do zaoferowania. Diabelski młyn jest co prawda jednym z największych na świecie, a gondole weneckie są atrakcyjną formą spędzenia czasu, jednak nie jest to coś czego nie można znaleźć nigdzie indziej.

I tu jest największy problem Las Vegas. Miastu brakuje czegoś unikatowego pod kątem turystycznym. To miasto na pustyni słynie głównie z kasyn i luksusowych hoteli. Budynki te wyglądają naprawdę imponująco. Ich niecodzienne kształty na pewno przyciągają uwagę i dają się zapamiętać. Jednak jest to coś co możemy obejrzeć głównie z zewnątrz. To co w mieście najciekawsze da się zobaczyć nawet w ciągu godzinnego spaceru wzdłuż jednej ulicy.

Atrakcje oddalone od centrum Las Vegas

Kilka takich też jest więc warto o nich wspomnieć. Warto szczególnie zwrócić uwagę na Stratosphere Tower. Idealne miejsce dla kogoś kto lubi wspaniałe widoki i małą dawkę adrenaliny. Wieża wysoka na około 350 metrów jest świetnym punktem widokowym na okolicę. Dodatkowymi atrakcjami na miejscu są restauracje na szczycie wieżowca oraz kilka atrakcji dla ludzi lubiących adrenalinę. Są to: Skyjump, Big Shot, Insanity oraz X-Scream. Więcej informacji na temat tych szaleństw można znaleźć na oficjalnej stronie obiektu.

Najlepsze widoki w Las Vegas

Jadąc do Las Vegas bardzo często ludzie robią sobie zdjęcia ze znakiem wprowadzającym do miasta. Stało się to tak popularne, że obecnie, w szczycie sezonu, na swoją kolejkę do zdjęcia można czekać nawet ponad godzinę. Wątpię, żeby jakikolwiek inny znak drogowy na świecie był aż tak lubiany.

Miejscem, które można jeszcze wspomnieć jest Fremont Street. Obszar wydzielony tylko dla pieszych jest podstawową opcją na nocny tour po mieście. Obszar ten znajduje się w odległości kilku kilometrów od The Strip. Często odbywają się tu różne pokazy, zarówno muzyczne jak i wizualne.

Czy naprawdę warto odwiedzić Las Vegas?

Na to pytanie już każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Wszystko zależy od preferencji. Każdy z nas jest inny i każdy lubi coś innego. Na pewno są osoby, które kochają niekończącą się zabawę w nocnych klubach i rozrywki w kasynie. Dla nich Miasto Grzechu będzie idealne. Generalnie jednak, polecam odwiedzić Las Vegas tylko przejazdem. Najlepsza opcja to taka, w której kierujemy się od/do Grand Canyon’u w stronę Kalifornii. Pół dnia, aby zobaczyć cały ten przepych w zupełności wystarczy.  Ze znalezieniem hotelu na miejscu nie powinno być problemu. Jednak jeśli chcemy spędzić noc w którymś z bardziej znanych obiektów to musimy się liczyć z niemałym wydatkiem. Nie polecam na pewno wizyty w Las Vegas podczas podróży z małymi dziećmi. Dla dzieci nie ma tam żadnych specjalnych atrakcji, a zabieranie ich na imprezy i do kasyn jest co najmniej nieodpowiednie.

Właścicielem marki handlowej Travel Architects jest: SPORTS-FIVE Marcin Dębski ul. Górnicza 6A, 91-848 Łódź NIP: 726-241-12-74 REGON: 100181754 e-mail: [email protected]
Travel Architects