Wiem wszystko, ruszajmy! ✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA

Najlepsze plaże San Diego

Planując podróż do USA warto pomyśleć o wypoczynku. W końcu oprócz zwiedzania kraj ten ma do zaoferowania również wiele wspaniałych plaż i ośrodków wypoczynkowych. A jeśli mowa o najlepszych plażach to po prostu trzeba wspomnieć Kalifornię, a w niej San Diego. San Diego to drugie największe miasto w Kalifornii zaraz po Los Angeles i ósme największe w całych Stanach Zjednoczonych. Miasto znane jest przede wszystkim z całorocznego łagodnego klimatu, portu, surfingu oraz licznych, rozległych plaż. I właśnie na tych ostatnich się skupimy w tym artykule. Oto według nas najlepsze plaże San Diego,  miasta z którego pochodzą między innymi Cameron Diaz czy Rey Mysterio Jr.:

Windansea Beach

Malownicza plaża z piaszczystymi punktami wyłaniającymi się wśród fal. Dobre miejsce dla ekspertów surfowania, gdyż podczas miesięcy zimowych można tu posurfować nawet na 6-8 stopowych falach. Przez silne prądy i kamienie nie nadaje się jednak zbyt dobrze do pływania. Jest za to na niej bardzo dużo miejsca do opalania się. Plaża wzięła swoją nazwę od hotelu, który uległ pożarowi w 1940 roku. Plaża znajduje się w La Jolli, eleganckiej morskiej dzielnicy San Diego znanej właśnie z turystyki.

Windansea Beach

La Jolla Cove

Mała, malownicza zatoczka z plażą otoczoną przez klify. Zatoka jest popularnym miejscem do pływania i nurkowania. Znajduje się na terenie San Diego-La Jolla Underwater Park. Korzystanie z rzeczy takich jak np. deska surfingowa, pontony czy kajaki jest więc zabronione. Fale, które często napływają tutaj z otwartego oceanu, mogą być duże i silne. Dlatego przebywanie w wodzie w zatoczce nie zawsze jest odpowiednie dla osób, które nie mają dobrych umiejętności pływackich. Temperatura wody jest często nieco niższa niż średnia z innych plaż w okolicy, a plaża ma tę wadę, że obszar suchego piasku jest bardzo mały podczas przypływu. Rekompensatą jest jednak to, że podczas niewielkich przypływów w zatoce ujawnia się wiele zagłębień z wodą w nadmorskich skałach.

La Jolla Cove

Torrey Pines State Beach

Torrey Pines State Beach to ulubione miejsce dla miejscowych surferów. Plaża jest położona na dole 300-stopowego klifu piaskowego. Przy odrobinie szczęścia można na niej zobaczyć zjawisko bioluminescencji. Jeśli chcemy posurfować to polecamy udać się na północną część plaży, gdzie można spotkać zarówno niskie 3 stopowe fale, jak i większe, sięgające nawet 8 stóp. Południowa część plaży nadaje się za to idealnie do pływania. Na uwagę zasługuje również fakt, że plaża nie jest zbyt mocno zatłoczona, szczególnie w godzinach przed południem.  A to w okolicach San Diego nie często się zdarza.

Torrey Pines State Beach

Pacific Beach

Plaża w dzielnicy Pacific Beach rozciągająca się od pomostu w Mission Bay aż do klifów La Jolli. Znana jest ze swojej promenady o długości ponad 3 mil zwanej Ocean Front Walk. Plaża dzieli się na 3 części: na północ od molo jest North Pacific Beach, na południe od molo jest Pacific Beach Drive, a na południe od tej ostatniej mamy jeszcze Mission Beach. Promenada biegnie przez wszystkie 3 plaże, a wokół niej jest mnóstwo sklepów i restauracji. Najbardziej polecamy jednak Mission Beach – piaszczysta plażę w okolicy parku rozrywki z roller coster’ami, basenami czy salonami gier. Jeśli oprócz plaż od San Diego oczekujemy innych rozrywek to to miejsce jest po prostu idealne.

Pacidic Beach - Mission Beach

Ocean Beach

Szeroka piaszczysta plaża położona po południowej stronie ujścia rzeki San Diego. Głównym wyróżnikiem tego miejsca jest wydzielony fragment na północy zwany psią plażą. Jest to miejsce ze swobodnym dostępem dla psów. Oprócz miejsca dla psów znajdziemy tam również miejsce tylko do pływania oraz tylko do surfowania. Jest tam też spora ilość ścieżek rowerowych, a wśród Ocean Beach Bike Path. To wszystko sprawia, że z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Tym bardziej, iż plaże Ocean Beach nie są tak zatłoczone jak np. Pacific Beach. Świetne miejsce, jeśli podczas pobytu w San Diego przebywamy razem ze swoim psem lub nie lubimy gdy podczas pływania ktoś obok surfuje.

Ocean Beach

A Tobie które plaże San Diego podobają się najbardziej? Jeśli marzysz o spędzeniu kilku dni na leniwym wypoczynku w pobliżu San Diego lub gdziekolwiek indziej to po prostu daj nam znać. My zrobimy wszystko, aby Twoja wycieczka stała się podróżą marzeń.

Właścicielem marki handlowej Travel Architects jest: SPORTS-FIVE Marcin Dębski ul. Górnicza 6A, 91-848 Łódź NIP: 726-241-12-74 REGON: 100181754 e-mail: [email protected]
Travel Architects