Wiem wszystko, ruszajmy! ✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA

San Francisco – 5 atrakcji, których nie możesz ominąć

Planując podróż na Zachodnie Wybrzeże USA, prędzej czy później trafisz do San Francisco. Co warto zobaczyć w Wietrznym Mieście?

Golden Gate w San Francisco

1. Golden Gate Bridge

Przejazd przez most Golden Gate, symbol San Francisco, jest marzeniem niejednego podróżnika. Budowla, długa na prawie 3 kilometry, przyciąga w te rejony miliony turystów każdego roku. Szacuje się, że od momentu otworzenia mostu, przejechało po nim już ponad 1,5 miliarda samochodów!

Tip: Od lipca 2019 opłata za przejazd mostem wynosi $8.20. Dobra wiadomość – jest jednostronna, czyli płacimy ją TYLKO wjeżdżając do San Francisco. Podróż w drugą stronę jest bezpłatna. Płatność uregulujesz online przez stronę bayareafastrak.org. Pamiętaj, że od momentu przekroczenia mostu masz 48 godzin, żeby zapłacić za przejazd!

Najpiękniejszy widok na Golden Gate jest po drugiej stronie mostu na wzgórzach hrabstwa Marin. Piękne zdjęcia zrobisz również w okolicach Golden Gate Bridge Center.

Fisherman's Wharf | lwy morskie na Pier 39

2. Fisherman’s Wharf i Pier 39

Na północy San Francisco znajduje się jedna z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic w mieście – Fisherman’s Wharf. To rybacka dzielnica, w której zjesz doskonałego kraba z widokiem na więzienie Alcatraz.

Kawałek dalej rozciąga się molo, na którym zbudowano centrum handlowe Pier 39, pełne barów i sklepów z pamiątkami. Molo od 1989 roku stało się domem dla lwów morskich, które wylegując się na drewnianych platformach, przyciągają w te rejony tysiące turystów! Ciekawą atrakcją Pier 39 są również muzyczne schody, które wyglądają jak klawisze fortepianu. Przejdź po nich (w górę i dół), żeby usłyszeć zadziwiające dźwięki!

Więzienie Alcatraz

3. Więzienie Alcatraz

Alcatraz to najsłynniejsze więzienie na całym świecie. Swego czasu przetrzymywano tam samego Al Capone, „Człowieka z blizną”. Więzienie, zamknięte od ponad 50 lat, stało się ogromną atrakcją turystyczną, której nie można ominąć, będąc w San Francisco. Promy na wyspę wypływają codziennie z Pier 33, tuż przy molo Pier 39.

Wycieczka do Alcatraz dostarczy ci niezapomnianych wrażeń – zobaczysz mury więzienia o zaostrzonym rygorze i poznasz niezwykle historie więźniów. Miejsce najlepiej zwiedza się z audio przewodnikiem (wliczony w cenę biletu).

Tip: Wizyta Alcatraz jest popularną atrakcją, a bilety na prom wyprzedają się niezwykle szybko. Żeby mieć pewność, że trafisz na wyspę, zarezerwuj wycieczkę z dużym wyprzedzeniem!

Painted Ladies

4. Painted Ladies

Painted Ladies, zwane potocznie Siedmiona Siostrami, to najbardziej znane domy w San Francisco. Ulokowane przy Steiner Street, swoją sławę zawdzięczają kultowego serialowi „Pełna chata”. Chociaż nie są na sprzedaż, wartość jednego domu szacuje się na ok. cztery miliony dolarów!

Jesteśmy pewni, że Painted Ladies zachwycą się swoim pięknem – to rząd domów o pastelowych elewacjach wybudowanych w wiktoriańskim stylu. Ze skweru Alamo Square, przy którym się znajdują, rozciąga się piękna panorama miasta – zdecydowany must-see podczas wizyty w San Francisco!

Twin Peaks

5. Twin Peaks i wzgórza San Francisco

San Francisco jest położone na 42 wzgórzach. Górzyste położenie miasta utrudnia piesze wycieczki, ale trud zostaje szybko wynagrodzony imponującymi widokami. Szczególnie warto wdrapać się na dwa słynne wzgórza:

  • Twin Peaks – to jeden z najwyższych punktów w San Francisco. Niech nie zmyli cię nazwa – wzgórze nie ma nic wspólnego z serialem „Twin Peaks” ;). Polecamy udać się tam po zmroku, kiedy miasto rozbłyska tysiącami świateł. Na bliźniacze wzgórza dojedziesz bez trudu samochodem lub miejskim autobusem.
  • Bernal Heights – wzgórze, które warto odwiedzić przy okazji wizyty w dzielnicy Mission. To doskonałe miejsce na podziwianie zachodu słońca! Jeśli będziesz miał szczęście, zaobserwujesz stąd, jak mgła wkrada się do miasta od strony mostu Golden Gate.
Właścicielem marki handlowej Travel Architects jest: SPORTS-FIVE Marcin Dębski ul. Górnicza 6A, 91-848 Łódź NIP: 726-241-12-74 REGON: 100181754 e-mail: [email protected]
Travel Architects