Wiem wszystko, ruszajmy! ✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA

Bezpieczne dzielnice San Francisco

Planując podróż do USA nie można pominąć San Francisco. Jest to z pewnością jedno z najciekawszych miast nie tylko w Californii, ale w całych Stanach Zjednoczonych. Dużo osób boi się jednak tego wspaniałego miasta z obawy na dużą przestępczość. Sytuacja jednak wcale nie wygląda tak źle. Istnieją oczywiście dzielnice do których w nocy się lepiej nie zapuszczać, tak jak wszędzie. Jest jednak sporo miejsc, w których nic nie powinno nam grozić. Dla tych, którzy dużą uwagę przykuwają do bezpieczeństwa, prezentujemy bezpieczne dzielnice San Francisco w postaci krótkiej listy:

Fisherman’s Wharf

Miejsce to jest jednym z najciekawszych miejsc w San Francisco pod względem turystycznym. I o dziwo jest uważane jako jedna z bezpieczniejszych dzielnic w San Francisco. Nie powinno być problemu ze znalezieniem tutaj noclegu. Fisherman’s Wharf razem z Pier 39 same w sobie stanowią atrakcję, więc w okolicy jest sporo obiektów noclegowych. W dzień znajdziemy tutaj całą masę ludzi, w nocy ciężko czasami spotkać nawet pojedynczą osobę. Jeśli jednak unikamy ciemnych zaułków i nie szukamy kłopotów to nic nam się nie powinno przytrafić. Ze względu na dużą ilość turystów ciągu dnia, warto jednak uważać na kieszonkowców i fałszywych artystów, którzy próbują się pod kogoś podszywać.

Chinatown

Ta dzielnica również jest uważana za stosunkowo bezpieczną. Nie leży w dodatku daleko od najciekawszych miejsc w San Francisco. W końcu nocleg 15 km od wszystkich atrakcji miasta nie byłby wygodnym rozwiązaniem. Przy okazji, jest to jedna z najstarszych chińskich dzielnic poza granicami tego azjatyckiego kraju. Podobnie jak w Fisherman’s Wharf w środku dnia znajdziemy tu tłumy ludzi, które potrafią całkowicie zniknąć nocą. Dzielnica mimo wszystko pozostaje całkiem bezpieczna. To czego powinniśmy unikać to częstego poruszania się w okolicy Union Square. Jest ono niedaleko Chinatown, a tam przestępczość jest już zdecydowanie wyższa.

Chińska dzielnica w San Francisco

Nob Hill

Stosunkowo bezpieczną dzielnicą w San Francisco jest również i to miejsce. Niedaleko od Chinatown, cechuje się dużą ilością domów do wynajęcia (które wcale nie są tanie) oraz mnóstwem restauracji, sklepów czy pubów w okolicy. Stosunkowo niewielka ilość włamań, kradzieży czy morderstw w stosunku nie tylko do San Francisco, ale całych Stanów Zjednoczonych powinna nas uspokoić. Wśród mieszkańców tej dzielnicy można nawet znaleźć opinie, że największym zagrożeniem jest możliwość potknięcia się i połamania przy tym paru kości.

Richmond District

Ta dzielnica jest zapewne najbezpieczniejsza z nich wszystkich. Szczególnie jej zachodnie regiony. Ma jednak jeden bardzo duży minus. Znajduje się dosyć daleko od największych atrakcji San Francisco. Przez to nie ma w jej okolicy zbyt wielu hoteli. Ciężko jest nawet znaleźć jakiś apartament czy pokój prywatny wynajmowany turystom. Jeśli jednak naprawdę zależy nam na bezpieczeństwie to jest to jedno z lepszych miejsc, w którym możemy zostać na dłużej. Musimy się jednak liczyć z nocowaniem w motelu lub hotelu niskiej jakości. Do centrum miasta można dostać się za pomocą transportu miejskiego, co nie jest kłopotliwe, tylko po prostu trochę trwa.

Najbezpieczniejsza dzielnica San Francisco

Russian Hill

Również i ta dzielnica jest uważana za relatywnie bezpieczną. Znajduje się niedaleko od najważniejszych miejsc w mieście. Dodatkowo łatwo się poruszać z tej dzielnicy do innych miejsc w San Francisco. To na co powinniśmy uważać w tej okolicy to głównie kradzieże samochodów, motocykli i innych pojazdów. Jeśli jednak wybierając się w swoją podróż nie mamy do czynienia z wypożyczonymi (lub ewentualnie własnymi) środkami transportu, to nie powinniśmy się tutaj o nic martwić.

Generalnie, San Francisco nie jest miejscem, którego powinniśmy się bać, bo bezpieczne dzielnice w San Francisco naprawdę istnieją. Tak jak wszędzie, nie powinno się spacerować samemu nocą, trzeba uważać na kieszonkowców oraz unikać ciemnych uliczek. Prawdziwą plagą są wcześniej wspomniane kradzieże pojazdów, więc radzimy się co najwyżej zabezpieczyć w odpowiednie ubezpieczenie, które nas ochroni przed skutkami takiej kradzieży.

A jeśli teraz już jesteś pewien, że chcesz odwiedzić to niezwykłe miasto,  to zobacz również najciekawsze atrakcje San Francisco.

Właścicielem marki handlowej Travel Architects jest: SPORTS-FIVE Marcin Dębski ul. Górnicza 6A, 91-848 Łódź NIP: 726-241-12-74 REGON: 100181754 e-mail: [email protected]
Travel Architects