Wiem wszystko, ruszajmy! ✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA

Gdzie nocować w Los Angeles?

Mimo ogromnego wyboru hoteli, zakwaterowanie w Los Angeles to nie taka łatwa sprawa. Miasto posiada ok. 4 miliony mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w całych Stanach Zjednoczonych. Podczas wyszukiwania hotelu lub apartamentu mogą się więc pojawić wątpliwości co do najlepszej lokalizacji. Miasto jest mocno zatłoczone, a część osób boi się również takich dużych miast ze względu na przestępczość. Niektórzy wolą hotele bliżej atrakcji, a inni bliżej plaży. Każdy z nas jest inny, dlatego przyjrzyjmy się kilku najciekawszym okolicom i odpowiedzmy na pytanie: gdzie najlepiej nocować w Los Angeles?

Hollywood

Jest to miejsce, które najczęściej polecamy naszym klientom. W pobliżu jest mnóstwo świetnych hoteli i apartamentów, a ich ceny wcale nie są tak wysokie. Biorąc pod uwagę, że to dzielnica gwiazd na pewno można byłoby spodziewać się wyższych. W tej dzielnicy jest też sporo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Przez to, że atrakcje są blisko, to możemy porzucić wszelkie środki transportu i chodzić pieszo. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli martwić się o korki. Pozostałymi atutami jest dobre połączenie transportem publicznym zarówno do lotniska jak i plaży. Swoje oczywiście będziemy musieli przejechać, jednak unikniemy na pewno wielu przesiadek. Według nas jest to najlepsze miejsce, dla ludzi, którzy nie wiedzą gdzie chcą nocować w Los Angeles

Hollywood Sign

Venice Beach

Kolejna ciekawa lokalizacja. Wybierając plażowanie w Los Angeles musimy się liczyć z dużymi tłumami. To nie jest Carmel-by-the-Sea, tylko ogromne miasto, gdzie na plażę może iść każdy z mieszkańców. Jeśli jednak chcemy tu głównie plażować to Venice Beach jest dobrym wyborem. Lokalizacja jest dużo ciekawsza od Santa Monica, Laguna Beach czy Long Beach, a jakościowy nie ma większych różnic. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to też nie jest tu gorzej niż w innych regionach miasta, a dodatkowym atutem jest lotnisko, które jest oddalone raptem o około 11 km, co jak na standardy Los Angeles nie jest dużą odległością.

LA Downtown

Na pierwszy rzut oka dzielnica wydaje się jedną z lepszych. Praktycznie samo centrum miasta, więc z pewnością w okolicy jest cała masa atrakcji i wszędzie jest blisko. Sytuacja wygląda jednak w ten sposób, że do najciekawszych atrakcji i tak trzeba dojeżdżać, centrum, jak w większości dużych miast, może nie być bezpieczne, a hotele mają często nieco zawyżone ceny ze względu na „świetną lokalizację”. Zyskujemy więc konieczność zmagania się z korkami, bardziej ograniczone bezpieczeństwo niż w innych regionach miasta oraz mniej pieniędzy do wydania na atrakcje. Najprościej byłoby powiedzieć, że Downtown, to taka nieco gorsza wersja Hollywood. Wszędzie jest nieco dalej, nieco drożej, nieco mniej bezpiecznie, a sama okolica jest nieco mniej atrakcyjniejsza dla oka. Jeśli więc nie wiesz gdzie nocować w Los Angeles to lepiej odpuść sobie tą okolicę.

Laguna Beach

Wspaniała, piaszczysta i oczywiście pełna tłumów plaża w Laguna Beach jest świetnym miejscem na wypoczynek. Okolica wygląda naprawdę przyjemnie i jest przede wszystkim całkiem bezpieczna. Ta okolica niestety nie nadaje się na nic poza wypoczynkiem na plaży. Wszystko przez to, że jest zbyt mocno oddalona od centrum. Do lotniska  czy Hollywood możemy stąd jechać nawet 2 godziny w jedną stronę. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, jeśli zamierzamy poruszać się komunikacją miejską. Tracenie połowy dnia na dojazdy do atrakcji nie jest przyjemne i to jest niestety największy minus tej dzielnicy. Jeśli jednak interesuje nas tylko wypoczynek przy plaży to to miejsce może konkurować nawet z Venice Beach. 

To tylko 4 miejsca, które chyba najczęściej wybiera się pod kątem noclegów. Można by tu zrobić dużo dłuższą listę, prawda jest jednak taka, że najlepiej po prostu zastanowić się najpierw co chcemy zobaczyć, a dopiero potem myśleć gdzie nocować w Los Angeles. Jeśli jednak myślisz, że taki wybór Cię przerasta, a chciałbyś zaplanować swoją wymarzoną podróż do USA i uwzględnić w niej Los Angeles to zapraszamy do naszego formularzu. Spędzisz przy nim raptem 10 minut, a jego wypełnienie może skutkować podróżą marzeń, którą będziesz wspominać do końca życia.

Właścicielem marki handlowej Travel Architects jest: SPORTS-FIVE Marcin Dębski ul. Górnicza 6A, 91-848 Łódź NIP: 726-241-12-74 REGON: 100181754 e-mail: [email protected]
Travel Architects