Wiem wszystko, ruszajmy! ✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA

Jak przygotować się do wyjazdu do Stanów?

Panorama Nowego Jorku - widok na Empire State Building

Podróż do Stanów Zjednoczonych jest spełnieniem marzeń wielu podróżników. Sprawdź, o czym warto pamiętać, planując swój wyjazd do USA.

Wiza do USA

Po pierwsze i najważniejsze – WIZA. Bez niej nie przekroczysz granicy Stanów Zjednoczonych.  Radzimy nie zostawiać jej wyrobienia na ostatnią chwilę. Co ważne – powinniśmy mieć paszport, którego data ważności kończy się co najmniej 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach. 

Wiza do Stanów Zjednoczonych – co warto wiedzieć?

Promesę otrzymujemy w ambasadzie amerykańskiej jeszcze w Polsce i uprawnia nas ona do podróży do Stanów. Kolokwialnie mówi się o tym, iż dzięki niej możesz wsiąść do samolotu lecącego w tamtym kierunku. W przypadku wiz turystycznych, promesę otrzymuje się na maksymalnie 10 lat, przy czym jest to najczęstszy okres, jaki osoby podróżujące otrzymują.

Wizę natomiast, otrzymujemy na miejscu, po kolejnej rozmowie, tym razem z przedstawicielem USA
w języku angielskim, na maksymalnie 6 miesięcy jednorazowego pobytu. Otrzymanie promesy nie jest równoznaczne z otrzymaniem wizy. Istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniemy zawróceni z amerykańskiego lotniska prosto do domu na własny koszt. 

Ubezpieczenie na wyjazd do USA

Do drugie, UBEZPIECZENIE. Przed wyjazdem to obowiązkowy punkt przygotowań! Koszty leczenia
w USA są naprawdę wysokie (zwłaszcza dla nas, gdy porównamy je do powszechnej, darmowej opieki zdrowotnej w Polsce). Na rynku jest spory wybór, ale nie ma się czym przejmować, na pewno wybierzemy odpowiednią ofertę do Twoich wymagań.

Spersonalizowany plan podróży do USA

Stany Zjednoczone to olbrzymi kraj i jeżeli chcesz zwiedzić różne jego części, konieczne musisz zaplanować sposób przemieszczania się. Najlepiej ok. 6 miesięcy przed wylotem zgłosić się do nas. Przygotujemy dla Was plan podróży, a w nim m.in. sposób przemieszczania się po Stanach, punkty, które warto zobaczyć oraz aktywności, które warto wykonać. Kompleksowy PLAN podróży, który uwzględni Wasze indywidualne upodobania.

Adapter podróżny

Przed wyjazdem radzimy zaopatrzyć się w PRZEJŚCIÓWKI, które możemy zakupić jeszcze będąc
w Polsce.

Deklaracja celna do USA

W samolocie czeka nas wypełnienie DEKLARACJI CELNEJ. W formularzu pasażer deklaruje po prostu fakt, czy wwozi/wywozi (lub nie) sumę pieniędzy przekraczającą 10 tys. dolarów (jeśli tak – istnieje prawny obowiązek zgłoszenia takiej sumy Służbom Celnym USA pod groźbą konfiskaty oraz nałożenia kary). Ze względu na obowiązujące przepisy nie wolno także przewozić “produktów rolnych i zwierzęcych”, zatem zero owoców, warzyw, roślin, przetworów czy zwierząt.

Karta płatnicza na wyjazd do USA

Nie jest to reguła, ale zdarza się, że “europejskie karty” nie działają w Stanach. Dlatego też warto jest ZABRAĆ WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ KARTĘ PŁATNICZĄ, najlepiej kredytową. Innym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z Android Pay lub Apple Pay, kupienie karty Visa lub MasterCard Prepaid – można się w nie zaopatrzyć np. w Walmart, “doładować” określoną kwotą i korzystać z nich jak ze zwykłych kart płatniczych. Zostaje nam także ostatnie rozwiązanie – płacenie gotówką. Jednak należy zaznaczyć, że w Stanach płacenie kartą płatniczą jest najbardziej popularne, istnieją miejsca, gdzie nie zapłacimy gotówką.

Właścicielem marki handlowej Travel Architects jest: SPORTS-FIVE Marcin Dębski ul. Górnicza 6A, 91-848 Łódź NIP: 726-241-12-74 REGON: 100181754 e-mail: [email protected]
Travel Architects