Wiem wszystko, ruszajmy! ✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA

Kalifornijska jedynka – atrakcje przy najpiękniejszej trasie USA

Kalifornijska jedynka | Big Sur

Pacific Coast Highway, czyli kalifornijska droga stanowa nr 1 jest jedną z najpiękniejszych tras w Stanach Zjednoczonych. Biegnie wzdłuż Zachodniego Wybrzeża USA, mijając po drodze San Francisco i Los Angeles. Co warto zobaczyć na Kalifornijskiej Jedynce?

Santa Cruz

Santa Cruz jest niewielkim miasteczkiem położonym ok. 120 km na południe od San Francisco. Sprawdzi się idealnie jako miejscówka na jednodniowy wypad. Największą atrakcją jest tam Beach Boardwalk, jeden z najstarszych parków rozrywki zlokalizowany tuż przy plaży. Funkcjonuje on od 1907 roku!  Wykup dzienny bilet i daj się ponieść zabawie. Gwarantujemy – wizyta w Beach Boradwalk to świetna rozrywka dla całej rodziny!

Santa Cruz zachwyci się typowym kalifornijskim luzem. Na Cowell’s Beach i Steamer Lane spotkasz surferów, którzy codziennie stawiają czoło wzburzonym falom.

Monterey

To portowe miasto, o którym zrobiło się ostatnio głośno za sprawą serialu „Wielkie kłamstewka” z Reese Witherspoon i Nicole Kidman w rolach głównych.  To tutaj polecamy rozpocząć swoją z przygodę z Californian State Route 1.  Czym zachwyci cię Monterey?

  • Old Fisherman’s Wharf – słynny punkt spotkań w mieście; molo przy porcie, gdzie zjesz pyszne owoce morza, podglądniesz mewy i wygrzewające się słonie morskie. Znajduje się tu restauracja Bubba Gump Shrimp nawiązująca do kultowego filmu „Forrest Gump”. Koniecznie skuś się na stos krewetek serwowanych na wiele sposobów!
  • Whale watching – z portu codziennie wypływają statki w poszukiwaniu śladów delfinów i wielorybów, które zamieszkują te okolice. Wybierz się na niesamowitą przygodę i zobacz najpiękniejszy spektakl, który oferuje Monterey.
  • Oceanarium w Monterey – stało się inspiracją do filmu animowanego „Gdzie jest Dory”
  • Festiwal Jazzowy – zaplanuj swoją wizytę w Stanach tak, żeby trafić na coroczny festiwal muzyki w Monterey. Każdego roku pod koniec września miasto zmienia się w światową stolicę jazzu.

Atrakcje Big sur |  McWay Falls

Big Sur

Big Sur jest naszym ulubionym odcinkiem na Kalifornijskiej Jedynce. Zaczyna się tuż za Monterey i ciągnie wzdłuż zachodniego wybrzeża USA, między górami i oceanem, aż do Morro Bay. Oplata klify i niebezpiecznie skręca nad urwiskami. Jej przejechanie zajmuje ok. 3 godziny, ale radzimy poświęcić więcej czasu na ten odcinek. Jest tu co robić!

  • Bixby Creek Bridge – ikona Big Sur, a równocześnie jeden z najczęściej fotografowanych mostów w Stanach Zjednoczonych. W jego okolicy znajdziesz wiele punktów, skąd rozpościerają się najpiękniejsze widoki w tej części wybrzeża. Zobaczysz tu klify, szerokie plaże i delfiny skaczące między falami.
  • Pfeiffer Beach – plaża z charakterystyczną skałą ze szczeliną, przez którą odważnie przedzierają się promienie słońca. To nasz numer jeden na podziwianie zachodów słońca!
  • McWay Falls – niewielki wodospad, który łączy się w tym miejscu z oceanem. Bądź uważny, bo łatwo go przeoczyć.
  • Elephant Seal Vista Point – plaża, która spodoba się zwłaszcza dzieciom; ulubione miejsce na relaks dla stada słoni morskich. Zwierzęta można podziwiać tu z bardzo niewielkiej odległości.

Morro Bay

Niewielkie rybackie miasto zawdzięcza swoją sławę Morro Rock, czyli ogromnej wulkanicznej skale, która wyrasta tu wprost z oceanu. Warto choć na chwilę zatrzymać się w Morro Bay i zachwycić widokiem łodzi sunących na tle widowiskowej bryły skalnej. Jeśli będziesz mieć szczęście, zaobserwujesz tu morskie wydry, które radośnie pluskają się w wodach zatoki.

A dalej? Upewnij się, że po drodze do Los Angeles twój plan podróży do USA zawiera zatrzymanie się w jednej z malowniczych miejscowości. Jest z czego wybierać: Santa Maria, Santa Barbara, Ventura czy Malibu to tylko kilka z nich.

Właścicielem marki handlowej Travel Architects jest: SPORTS-FIVE Marcin Dębski ul. Górnicza 6A, 91-848 Łódź NIP: 726-241-12-74 REGON: 100181754 e-mail: [email protected]
Travel Architects