Wiem wszystko, ruszajmy! ✈️ 🇺🇸
Wyjazd do USA

Lake Tahoe – jezioro lepsze niż morze

Lake Tahoe jest drugim pod względem wielkości jeziorem w USA. Jezioro to, położone w górach Sierra Nevada jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia, jeśli organizujemy dłuższą podróż do USA niezależnie od pory roku. Szacuje się, że powstało ono 2-3 milionów lat temu, a obecnie znanej jest głównie dzięki dużej przejrzystości wody.Jest to świetne miejsce miejsce na wypoczynek z rodziną. Wiele osób woli nawet przyjechać w pobliże tego jeziora niż na kalifornijskie plaże. To z pewnością dużo mówi o jego walorach.

Rodzinny letni wypoczynek

W okolicy jeziora Tahoe, oprócz leniwego wypoczynku, dużym szacunkiem cieszą się również sporty wodne. Dużo osób przyjeżdża tutaj ze względu na świetne warunki do nurkowania, windsurfingu, kitesurfingu czy zwykłe pływania. Popularnymi zajęciem jest tutaj również parasailing. Oprócz tego w pobliżu Lake Tahoe znajdziemy mnóstwo miejsc oferujących wypożyczenie skuterów wodnych, kajaków czy desek wiosłowych. Miejsce dla siebie znajdą tu również fani wędkarstwa. My od siebie, jako dobre miejsce do łowienia ryb, polecamy głównie Truckee River oraz Caples Lake.

Dużą popularnością wśród turystów cieszą się wycieczki po okolicy, zarówno piesze, rowerowe jak i motocyklowe. Przez ten fakt w pobliży jeziora znajdziemy całą masę firm oferujących wypożyczenie tych rowerów czy motocykli. Do najciekawszych miejsc do zobaczenia podczas przejażdżki za pomocą któregoś z dwukołowych pojazdów należą:

  • Emerald Bay – na południowym zachodzie jeziora
  • Fallen Leaf Lake –  na południu od Lake Tahoe
  • Zephyr Cove – południowy wschód jeziora, między Stateline a Skyland
  • Cave Rock – wschodnia część jeziora, na północ od Lakeridge
  • Sand Harbor – północno-wschodnia część jeziora

Zatoka w Lake Tahoe

Wśród szlaków turystycznych najbardziej znanym jest Lake Tahoe Rim Trail. Jest to 270-kilometrowy odcinek wokół całego jeziora. W pobliżu Emerald Bay jest za to położony Eagle Lake Trailhead. On również jest bardzo popularny, głównie ze względu na to, że zapewnia dobry dostęp do innych odcinków jak Granit Chef Wilderness oraz Desolation Wilderness. Oba są znane jako świetne miejsca na tzw. biwak w środku dziczy.

Lake Tahoe zimą

Zimą jezioro wcale nie zastyga. Odwiedzających jest tutaj tak samo dużo, niezależnie od pory roku. Wszystko ze względu na liczne górskie szczyty w pobliżu. Najwięcej osób zimą przyjeżdża tu  na narty. W okolicy jeziora Tahoe jest naprawdę mnóstwo ośrodków narciarskich, szczególnie w jego północnej części. Stoki narciarskie są tam otwarte od listopada aż do maja, a trasy słyną z różnorodności, zarówno długości jak i poziomu trudności. Oprócz zwykłego zjeżdżania na nartach dużą popularnością cieszą się również biegi narciarskie oraz jazda na skuterach i rakietach śnieżnych. Najciekawsze ośrodki narciarskie w pobliżu Lake Tahoe to:

  • Heavenly Mountain Resort – położony w mieście Stateline
  • Squaw Valley – położony na północnym zachodzie jeziora, niedaleko Alpine Meadows, innego, mniejszego, ale wciąż wartego uwagi ośrodka
  • Kirkwood Mountain Resort – położony nieco dalej, na południe od Fallen Leaf i Twin Bridges
  • Northstar California Resort – położony na północ od jeziora

Lake Tahoe zimą

Pobyt w Lake Tahoe

Jezioro znajduje się na granicy dwóch stanów: Kalifornii oraz Nevada. Najczęściej polecanym miejscem w okolicy na pobyt letni jest miejscowość South Lake Tahoe. Nie powinno być żadnych większych problemów ze znalezieniem noclegu w tej mieścinie. Obiektów oferujących zakwaterowanie jest tu całkiem sporo, zarówno tych o niższym standardzie, jak i wyższym. Najłatwiej tu dojechać za pomocą autostrad nr. 50 lub 89. My polecamy odwiedzić Lake Tahoe po wizycie w Sacramento.

Właścicielem marki handlowej Travel Architects jest: SPORTS-FIVE Marcin Dębski ul. Górnicza 6A, 91-848 Łódź NIP: 726-241-12-74 REGON: 100181754 e-mail: [email protected]
Travel Architects